نکات مهم آپدیت یا آپگرید Builder Base کلش اف کلنز (بیلدربیس)

نکات مهم آپدیت یا آپگرید Builder Base کلش اف کلنز (بیلدربیس)

در آپدیت جدیدی که برای بازی کلش اف کلنز (Clash of Clans) منتشر شد، شاهد تغییرات اساسی بودیم. سوپرسل در این به روز رسانی یک بیس جدید را به بازی اضافه کرد که یک بیس کاملا مستقل و با سیستم عملکرد متفاوت است. این بیس جدید، Builder Base (بیلدر بیس) نام دارد. برای آشنایی بیشتری با آن می‌توانید از مقاله “معرفی و آشنایی با Builder Base کلش اف کلنز (بیلدر بیس)“ استفاده کنید.

در Builder Base کلش اف کلنز شما دهکده کوچک و جدیدی دارید که مانند بیس اصلی قادر به آپگرید ساختمان های آن خواهید بود. پس استراتژی‌های مختلف آپگرید نظیر راشینگ (Rushing) و مکسینگ (Maxing) می‌توانند در بیلدر بیس هم حائز اهمیت باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این استراتژی‌ها و مفهوم آن‌ها از مقاله “راشینگ در کلش (Rushing) یا مکسینگ (Maxing) کلش اف کلنز چیست؟“ استفاده کنید.

اما برای اینکه در بیلدر بیس بازی کلش اف کلنز (Clash of Clans) پیشرفت داشته باشید باید به نکات مهمی که با آپگرید Builder Base ارتباط دارند دقت کنید. در این مقاله قصد داریم در مورد این نکات صحبت کنیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

آپگرید Builder Base روند متفاوتی نسبت به آپگرید بیس اصلی کلش اف کلنز دارد!

پیش از هر چیز باید به این مسئله دقت داشته باشید که Builder Base در بازی کلش اف کلنز یک مپ یا بیس مجزاست و هیچ ارتباطی با بیس اصلی شما در این بازی ندارد. حتی منابعی که برای آپگرید Builder Base کلش اف کلنز از آن‌ها استفاده می‌کنید با منابع دهکده اصلی شما متفاوت است و تنها موضوعی که در هر دو بیس یکسان است مربوط به تعداد جم (GEM) می‌شود.

آپدیت یا آپگرید Builder Base کلش اف کلنز

به بیان دیگر Builder Base یک مینی گیم در بازی اصلی کلش اف کلنز محسوب می‌شود. دقت داشته باشید که در بیلدر بیس (Builder Base) برای تعلیم سرباز ها نیاز به صرف هزینه و منابع ندارید. زمانی که در Builder Base آنلاین نیستید، منابعتان قابل غارت نیستند! در بیلدر بیش کلش اف کلنز امکان حمله در شرایط آفلاین بودن سایر کاربران وجود ندارد، بلکه حملات به صورت دوئل و در حین آنلاین بودن هر دو طرف صورت می‌گیرد. شما با باختن در نبردهای Builder Base هیچ منبع و غنیمتی را از دست نمی‌دهید و غیره.

اما غنائم شما نظیر طلا و اکسیر برای آپگرید Builder Base کلش اف کلنز صرف خواهند شد. این آپگرید می‌تواند مربوط به آپدیت یک ساختمان یا سرباز هایتان باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه آپگرید سرباز ها در بیلدر بیس بازی کلش اف کلنز از مقاله “آموزش ارتقاء سرباز در Builder Base (بیلدر بیس) کلش اف کلنز“ استفاده کنید. حال سوال اینجاست که اگر نمی‌توانیم در شرایطی که سایر کاربران آفلاین هستند به بیس آن‌ها اتک دهید و منابع آن‌ها را غارت کنیم، پس چگونه طلا و اکسیر مورد نیاز برای آپگرید Builder Base کلش اف کلنز را تامین نماییم؟

اکسیر و طلای مورد نیاز برای آپگرید Builder Base کلش اف کلنز از کجا تامین می‌شود؟

در بیلدر بیس (Builder base) هم معدن طلا و کالکتور اکسیر وجود دارد، اما این دو منبع به هیچ وجه نمی‌توانند مقدار طلا و اکسیر مورد نیاز برای آپگرید Builder Base کلش اف کلنز را تامین کنند. پس روش بهتری برای تامین این نیاز وجود دارد. بدین منظور سوپرسل این امکان را به هر گیمر داده که با پیروزی در هر نبرد یا دوئل غنائم زیادی به عنوان بوناس (Bonus) کسب کند. دقت داشته باشید که این غنائم به هیچ وجه از معادن دشمن یا شما کم نمی‌شوند.

آپدیت یا آپگرید Builder Base کلش اف کلنز

اما شما نمی‌توانیم در طول روز هر تعداد دوئلی که دوست داشتید را انجام داده و از تمام آن‌ها بوناس یا پاداش دریافت کنید. سوپرسل در هر 24 ساعت فقط برای 3 دوئلی که برنده شوید، پاداش پرداخت می‌کند. پس بهترین منبع برای آپگرید Builder Base کلش اف کلنز برنده شدن در سه نبردی است که هر 24 ساعت قادر به دریافت پاداش از آن‌ها هستید. به بیان دیگر اگر قصد دارید ساختمان ها و سربازهای خود در بیلدر بیس را آپگرید کنید، باید در سه نبردی که هر روز به شما پاداش می‌دهد شرکت از آن استفاده نمایید.

همه سرباز ها را آپگرید کنید!

یکی از نکاتی که اغلب گیمر ها در Builder Base آن را نادیده می‌گیرند مربوط به ارتقاء تمام سرباز ها می‌شود. به شدت توصیه می‌کنیم که از ارتقاء یک سرباز مورد علاقه خود و عدم ارتقاء سایر سرباز ها در Builder Base کلش اف کلنز دوری کنید و سعی داشته باشید که تمام سرباز ها را به میزان یکسان ارتقاء دهید. در این بین می‌توانید سرباز هایی که بیشتر مورد علاقه شما هستند را در اولویت آپدیت قرار دهید. برای مثال اگر آرچر و بربر شما لول 3 هستند و شما به بربرها علاقه خاصی دارید، اولویت آپگرید به لول 4 را به بربر بدهید.

آپدیت یا آپگرید Builder Base کلش اف کلنز

زمانی که در Builder Base بازی کلش اف کلنز پیشرفت می‌کنید و با بیس های متفاوت‌تری رو به رو می‌شوید، نیازمند خواهید بود که از نیرو های درستی برای موفقیت در اتک استفاده کنید. برای مثال حتی اگر بربر شما فول ارتقاء داده شده باشد هم نمی‌تواند در مقابل چکش کراشر (Crusher) خوب عمل کند! برای از بین بردن این چکش باید از سرباز هایی استفاده کنید که دور زدن هستند. همچنین در نظر داشته باشید که یک مگا مین (Mega Mine) می‌تواند به کل تمام بربرهایتان که در نزدیکی آن قرار داشته باشند را از بین ببرد. پس فکر نکنید که ارتقاء یک نوع سرباز می‌تواند همیشه نیازهایتان را برطرف و منجر به پیروزی در نبردها شود.

به ارتقاء منابع ذخیره‌سازی طلا و اکسیر و همچنین معادن اهمیت دهید!

اگر منابع ذخیره‌سازی طلا و اکسیر شما به اندازه کافی جا نداشته باشند، برنده شدن در نبردهای Builder Base کلش اف کلنز بی‌فایده است! با توجه به اینکه مقادیر اکسیر و طلایی که در منابع ذخیره‌سازی مپ شما وجود دارند هیچوقت قابل غارت نیستند، توصیه می‌کنیم به همیشه برای ارتقاء آن‌ها اولویت قائل شوید. همچنین کالکتور اکسیر و معدن طلای خود را هم ارتقاء دهید. فراموش نکنید که هرچه طلا و اکسیر بیشتری داشته باشید، سرعت ارتقاء و پیشرفت بیشتری را هم تجربه خواهید کرد.

بر روی ارتقاء معدن جم (Gem Mine) متمرکز نشوید!

آپدیت یا آپگرید Builder Base کلش اف کلنز

در Builder Base کلش اف کلنز یک معدن جدید با نام معدن جم (Gem Mine) وجود دارد که می‌توانید با بازسازی آن جم رایگان دریافت کنید که پیش از این در مقاله “جم رایگان با بازسازی معدن جم در کلش اف کلنز (Gem Mine)“ در مورد آن صحبت کرده بودیم. شدیدا توصیه می‌کنیم که منابع و زمان خود را صرف ارتقاء این معدن نکنید. شاید شنیدن واژه جم رایگان بسیار شیرین و فریب‌دهنده باشد، اما باید بدانید که سرعت عملکرد معدن جم حتی در لول های بسیار بالا هم به قدری زیاد نیست که تصور کنید با آپگرید آن به یک بازیکن موفق در Builder Base کلش اف کلنز تبدیل خواهید شد!

کمپ ها را در اولویت قرار دهید!

یکی دیگر از مسائلی که برای آپگرید Builder Base کلش اف کلنز باید به آن توجه کنید مربوط به اولویت ساختن کمپ ها (Army Camp) می‌شود. به محض اینکه در Builder Base (بیلدر بیس) امکان ساخت یک کمپ جدید را داشتید، اولویت را با ساخت آن قرار دهید. ساخت یک کمپ جدید سبب می‌شود تا بتوانید تعداد سرباز های بیشتری را در دوئل ها یا نبردهایتان استفاده کنید. بنابراین این مسئله تاثیر مستقیمی بر روی شانس پیروزی در نبردهایتان دارد.

آپدیت یا آپگرید Builder Base کلش اف کلنز

در حین ارتقاء ساختمان های دفاعی Builder Base در نبرد شرکت نکنید!

این نکته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زمانی که در حال آپگرید یا ارتقاء ساختمان های دفاعی Builder Base هستید به هیچ عنوان در نبردها شرکت نکنید چرا که شانس بازنده شدنتان افزایش پیدا می‌کند! زمانی که یک ساختمان دفاعی در Builder Base در حین آپگرید باشد و شما در نبرد شرکت کنید، این ساختمان هیچ کارایی نخواهد داشت و عملا یک ساختمان بلااستفاده خواهد بود. حذف یک ساختمان دفاعی در نبردهای Builder Base می‌تواند کاملا منجر به از دست رفتن شانس برنده شدنتان شود. پس هیچوقت در حین آپدیت ساختمان های دفاعی Builder Base در نبرد شرکت نکنید.

به آپگرید ساختمان های دفاعی Builder Base اهمیت دهید!

آپدیت یا آپگرید Builder Base کلش اف کلنز

همیشه سعی کنید که ارتقاء ساختمان های دفاعی بیلدر بیس (Builder Base) یکی از اولویت‌های شما باشد. فراموش نکنید که پیروزی در نبردهای بیلدر بیس فقط با حمله شما و آماری که ثبت می‌کنید ارتباط ندارد، بلکه به کیفیت دفاع شما در بیس هم مرتبط می‌شود. پس نگاه ویژه‌ای به آپگرید ساختمان های دفاعی Builder Base داشته باشیم.

تعادل بین راشینگ و مکسینگ را برقرار کنید!

شاید تصور کنید که به دلیل از دست ندادن منابع (اکسیر و طلا) در نبردهای Builder Base بهتر است که همیشه راشینگ را استراتژی خود قرار دهید راشینگ به آن معناست که همیشه سعی داشته باشید در اولین شرایط ممکن تاون هال خود را ارتقاء داده و به آیتم های جدیدی دست پیدا کنید. خب باید بگوییم که این طرز فکر تا حدی صحیح است، اما ممکن است به شدت منجر به از دست رفتن کاپ شما و باختن در اغلب نبردهایتان شود.

آپدیت یا آپگرید Builder Base کلش اف کلنز

در این شرایط شما تمرکز خود را بر روی ارتقاء تاون هال قرار داده‌اید و از ارتقاء سرباز های و ساختمان های دفاعی خود غافل شده‌اید. پس طبیعی است که سرباز های شما در اتک ها نیروی لازم برای از بین بردن ساختمان های دشمن را نداشته و ساختمان های دفاعی شما هم نیروی لازم برای از بین بردن سرباز های آپگرید شده دشمن را نداشته باشند. پس همیشه باید سعی کنید در آپگرید Builder Base کلش اف کلنز به عادل مابین راشینگ و مکسینگ دقت نمایید.

حتی بدون پاداش هم در نبردهای Builder Base شرکت کنید!

درست است که در هر 24 ساعت فقط می‌توانید از سه نبرد یا دوئل Builder Base بوناس یا پاداش دریافت کنید، اما این موضوع به آن معنا نیست که به این تعداد نبرد پیروز شده در روز بسنده کنید! توصیه می‌کنیم که حتی اگر پاداش روزانه نبردهای بیلدر بیس را دریافت کردید هم، همچنان در نبردهای دیگری شرکت کنید و کاپ خود را افزایش دهید. فراموش نکنید هرچه کاپ شما بالاتر باشد، پاداشی که پیروزی های روزانه دریافت می‌کنید هم بیشتر خواهد بود.

Comments are closed.