دلایل عدم موفقیت در اتک های کلش اف کلنز (Clash of Clans)

دلایل عدم موفقیت در اتک های کلش اف کلنز (Clash of Clans)

اتک هایی که در بازی کلش اف کلنز (Clash of Clans) به دهکده های دشمن می‌دهید از اهمیت بالایی برخوردارند. شما باید از این اتک ها برای غارت یا کسب لوت (طلا  اکسیر) و همچنین گرفتن کاپ (Trophy) استفاده کنید. اگر در این اتک ها شکست بخورید، منابعی که برای ساختن سرباز هایتان کسب کرده بودید را هدر داده و مقدار خاصی از کاپ شما هم کم می‌شود.

اما چرا دائما در اتک های کلش اف کلنز (Clash of Clans) شکست می‌خوریم و ساختمان های دفاعی دشمن مانع موفق بودن اتک ما می‌شوند؟ در این مقاله قصد داریم به دلایل عدم موفقیت اتک های کلش اف کلنز (Clash of Clans) اشاره کنیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

دلیل اول: در لیگ اشتباهی هستید!

اولین و اصلی ترین دلیلی که ممکن است منجر به عدم موفقیت شما در اتک ها یا حمله های بازی کلش اف کلنز شود، مربوط به عضویت اشتباه شما در یک لیگ می‌شود. برای مثال اگر سرباز هایتان را ارتقاء ندهید و وارد لیگ های بالاتر شوید، مطمئنا در مقابل دشمنانی که عوامل دفاعی بیس خود را ارتقاء داده‌اند، حرفی برای گفتن نخواهید داشت و شکست می‌خورید. بنابراین باید تعادل مابین مکسینگ (Maxing) و راشینگ (Rushing) را رعایت کنید.

لایل عدم موفقیت در اتک های کلش اف کلنز

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دو اصطلاحا مذکور از مقاله “راشینگ در کلش (Rushing) یا مکسینگ (Maxing) کلش اف کلنز چیست؟” استفاده کنید. اگر لیگی که در آن هستید مناسب نباشد، نه تنها در اتک هایتان ناموفق خواهید بود، بلکه در دفاع از بیس خود هم دائما با مشکل مواجه خواهید شد و نیروهای دشمن به راحتی بیس ارتقاء داده نشده شما را نابود می‌کنند. پس همیشه سعی کنید در لیگی قرار بگیرید که با توجه به شرایط موجود مناسب حال شما باشد.

دلیل دوم: بیس های مناسب را انتخاب نمی‌کنید!

انتخاب بیس مناسب برای اتک دادن هم از دیگر دلایلی است که عدم توجه به آن می‌تواند منجر به عدم موفقیت شما در اتک های کلش اف کلنز (Clash of Clans) شود. شما باید با کمی تجربه درک کنید که با نیروهای خود (با هر سطح ارتقاء) می‌توانید از پس چه نوع بیس هایی بر آیید. برای مثال در لول های پایین اتک دادن به بیس هایی که آرچر تاور آن‌ها لول آپ شده و دیوارهایشان هم به بهترین شکل ممکن چیده و ارتقاء یافته است، یک استراتژی غلط محسوب می‌شود.

دلایل عدم موفقیت در اتک های کلش اف کلنز (Clash of Clans)

پس در انتخاب بیس یا دهکده های مناسب برای اتک دادن کمال دقت را صرف کنید و بی‌گدار به آب نزنید. طبیعی است که با سرباز های معمولی نظیر بربرین و آرچر با لول پایین، نمی‌توانید به بیسی که ساختمان های دفاعی ارتقاء یافته‌ای دارد نفوذ کنید. همچنین نوع سرباز هایی که برای اتک از آن ها استفاده می‌کنید هم در انتخاب بیس مناسب برای حمله موثر هستند.

دلیل سوم: به تله‌ها دقت نمی‌کنید!

تله ها از مخرب‌ترین عواملی هستند که می‌توانند مانع موفقیت شما در حمله یا اتک های کلش اف کلنز (Clash of Clans) شوند. سعی کنید تا حد امکان از تله های دشمن دوری کنید. تله هایی همچون تله فنری (Spring Trap) می‌توانند به شدت آسیب زننده باشند. گرفتار شدن در تله های دشمن به ویژه در اوایل پیاده سازی سرباز هایتان و زمانی که هنوز ساختمان های دفاعی دشمن از بین نرفته‌اند، می‌تواند به شدت به کیفیت اتک شما آسیب بزند.

دلایل عدم موفقیت در اتک های کلش اف کلنز (Clash of Clans)

در اغلب بیس ها محل تله های به گونه‌ای تعبیه شده که با کمی دقت می‌توانید مکان آن‌ها را حذف بزنید. برای مثال اگر دو تا دور یک مورتار دیوارکشی شده باشد و فقط یک روزنه در آن ارائه گردد، شک نکنید که حداقل یک تله در آن روزنه تعبیه شده است. متاسفانه نیرو هایی همچون جاینت (Giant) به طور خودکار از همان روزنه برای اتک دادن به مورتار یا هر ساختمان دفاعی دیگری که وجود داشته باشد استفاده می‌کنند. بنابراین سعی کنید حمله خود را از بخشی که تله های دشمن در آن قرار دارند، آغاز نکنید یا نیروهای هوایی و دور زن را برای از بین بردن ساختمان های مجاور این نوع تله ها به کار ببرید.

دلیل چهارم: از اسپل ها یا طلسم ها به درستی استفاده نمی‌کنید!

یکی دیگر از دلایل شایعی که می‌تواند منجر به عدم موفقیت شما در اتک های کلش اف کلنز (Clash of Clans) شود، مربوط به استفاده نادرست از طلسم ها یا اسپل ها می‌شود. توصیه می‌کنیم که برای آشنایی بهتر با طلسم های بازی کلش اف کلنز حتما مقاله “معرفی طلسم ها یا اسپل های بازی کلش اف کلنز (Clash of Clans)” و “معرفی طلسم ها یا اسپل های دارک بازی کلش اف کلنز (Clash of Clans)” را مطالعه کنید.

دلایل عدم موفقیت در اتک های کلش اف کلنز (Clash of Clans)

متاسفانه استفاده نادرست از اسپل ها یکی از شایع‌ترین مسائلی است که در اتک های کلش اف کلنز (Clash of Clans) شاهد آن هستیم. به عنوان مثال استفاده صحیح از اسپل هیل (Heal) در نبردهایتان می‌تواند به واقع موثر بوده و برگ برنده‌ای برای شما باشد. پس حتما دقت کنید که برای موفقیت در حمله های کلش اف کلنز باید به بهترین شکل ممکن از اسپل هایتان استفاده کنید.

دلیل پنجم: سرباز های مناسب برای بیس دشمن را انتخاب نمی‌کنید!

اگر می‌خواهید در اتک های کلش اف کلنز (Clash of Clans) به موفقیت برسید حتما باید سرباز هایتان برای ضربه زدن به بیس دشمن مناسب باشند. همیشه باید تعادل مابین سرباز های تنک (ضربه خور) و سرباز های DPS (سرباز هایی مثل آرچر) را برقرار کنید. برای مثال ترکیب جاینت و آرچر در مراحل ابتدایی بازی کلش اف کلنز یک ترکیب موفق است. جاینت ها ابتدا پیاده شده و به سمت ساختمان های دفاعی دشمن حمله می‌کنند و ساختمان های دفاعی دشمن هم به آن‌ها اتک می‌دهند. پشت سر این جاینت ها، آرچر ها پیاده شده و بیس دشمن را با اتک های سریع خود نابود خواهند کرد.

حتی نوع سرباز هایی که شما در اختیار داشته و قصد دارید از آن‌ها برای اتک دادن به بیس دشمنان استفاده کنید، می‌تواند بر روی انتخاب نوع بیس دشمن هم تاثیر گذار باشد. برای مثال اگر شما از جاینت و آرچر استفاده می‌کنید، بیس های کنون و مورتار ارتقاء یافته‌ای داشته باشند برایتان خطرناک هستند اما ارتقاء یافته بودن ساختمان های ضد هوایی این بیس ها هیچ تاثیری بر روی اتک شما نخواهد گذاشت. در سمت مقابل اگر از بالون یا نیرو های برنده این چنینی استفاده می‌کنید، ارتقاء یافته بودن مورتار و کنون برایتان اهمیتی نداشته و فقط ضد هوایی های دشمن می‌توانند برایتان خطر آفرین باشند. پس باید بیسی را انتخاب کنید که مناسب با نوع سرباز هایتان باشد.

دلیل ششم: عدم استفاده درست از هیرو ها

دلایل عدم موفقیت در اتک های کلش اف کلنز (Clash of Clans)

اگر به مرحله‌ای رسیده‌اید که هیرو های بازی کلش اف کلنز را در اختیار دارید، عدم استفاده صحیح از آن‌ها هم می‌تواند عاملی باشد که منجر به عدم موفقیت در اتک های کلش اف کلنز (Clash of Clans) می‌شود. هیرو ها نیروهای بسیار قوی هستند که باید تحت حمایت سایر سرباز ها و اسپل ها قرار گرفته و در عین حال مستقیما به سازه های دشمن آسیب برسانند. برای آشنایی بهتر با هیروها در بازی Clash of Clans توصیه می‌کنیم مقاله “معرفی هیرو های کلش اف کلنز (Clash of Clans)” را مطالعه کنید.

دلیل هفتم: پیاده کردن نادرست سرباز ها

این مسئله هم یکی از اصلی ترین دلایلی است که می‌تواند منجر به عدم موفقیت در حمله های کلش اف کلنز (Clash of Clans) شود! مهم‌ترین عاملی که باید بعد از توجه به مواردی همچون انتخاب بیس مناسب به آن توجه کنید، مربوط به پیاده کردن صحیح نیروها می‌شود. تصور کنید که ما در ابتدا آرچر ها را پیاده و سر آخر جاینت ها را پیاده کنیم! مطمئنا این استراتژی ظرف چند ثانیه شکست می‌خورد. برای پیاده کردن نیرو هایتان با توجه به نوع سرباز ها می‌توانید از استراتژی‌های مختلفی استفاده کنید. اما همواره دقت کنید که باید نیرو های با Hitpoint یا خون زیاد نقش سپر را ایفاء کنند و نیرو های با خون کمتر نظیر آرچر و ویزارد از پشت به ساختمان های دشمن اتک داده و سریعا آن‌ها را نابود سازند.

دلایل عدم موفقیت در اتک های کلش اف کلنز (Clash of Clans)

دلیل هفتم: عدم توجه به سرباز های کلن کسل دشمن!

یکی دیگر از دلایل شایعی که ناگهان می‌تواند یک اتک موفق را به اتکی ناموفق تبدیل کنید، مربوط به سرباز های دفاعی می‌شود که در کلن کسل دشمن کمین کرده‌اند. در بسیاری از موارد دیده شده که بیس دشمن چندان قوی نیست، اما با توجه به کلنی که وی در آن عضو است و نیروهای با سطح بالایی که دریافت کرده است، توانسته از اتک های زیادی جان سالم به در ببرد. پس حتما به سرباز های کلن کسل دشمن هم دقت کنید. برای بررسی این موضوع می‌توانید یک نیرو را در محدوده دید کلن کسل دشمن خالی کنید و اگر سربازی از آن خارج شد، اتک را متوقف سازید.

Comments are closed.