بازی های رایانه ای و اختلالات اینترنتی کلش آف کلنز

بازی های رایانه ای و اختلالات اینترنتی کلش آف کلنز

بازی های رایانه ای و اختلالات اینترنتی کلش آف کلنز

همیشه بازار بازی های رایانه ای در ایران داغ بوده است.

از زمان به دست گرفتن گوشی های هوشمند، بسط و گسترش اینترنت و قابلیت نصب بازی های مختلف بر روی آن، این بازار داغ و داغتر هم شده است.

 

بازی کلش آف کلنز (Clash of Clans) که به معنی «جنگ قبایل»، یک بازی رایگان تلفن همراه و تبلت به صورت آنلاین به سبک بازی ویدئویی راهبردی است که توسط شرکت سوپرسل طراحی شده است. این شرکت در شهر هلسینکی پایتخت کشور فنلاند قرار دارد.

بازی های رایانه ای و اختلالات اینترنتی کلش آف کلنز

بازی های رایانه ای و اختلالات اینترنتی کلش آف کلنز

این بازی، دو سالی هست که در ایران نیز فراگیر شده و کاربران آن از کوچکسال تا بزرگسال، آن را انجام می‌دهند. البته موضوعی که در این میان حائز اهمیت است، اینست که یک پای این بازی را اینترنت با سرعت بالا برعهده دارد. به طوریکه بدون دسترسی به اینترنت نمی‌توان این بازی را انجام داد.

این روزها که اختلالات اینترنتی دامن گیر همه کاربران می‌شود، به نظر می‌رسد این بار گریبان بازی کلش آف کلنز را گرفته که البته بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای رفع این مشکل را به آینده‌ای نزدیک موکول کرده است.

از روز گذشته، دسترسی ایرانی‌ها به بازی‌ های کلش آف کلنز (Clash Of Clans) و کلش‌ رویال (Clash Royale)، بازی‌های شرکت سوپرسل (Supercell)، دچار محدودیت شده و کاربران نتوانستند وارد این بازی‌ها شوند.

با توجه به اینکه شرکت سوپرسل هیچ واکنشی به اختلال در کلش آف کلنز و کلش رویال نشان نداده و هیچ اختلالی از سوی سازنده نیز گزارش نشده است، شایعاتی مبنی بر فیلتر شدن این بازی‌ها در ایران طرح شده است. البته مسوولان مربوط در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای این ادعا را دارند این عدم دسترسی به فیلترینگ این بازی‌ها ارتباط ندارد و اختلالات اینترنتی سبب این اتفاق شده و در نهایت رفع این اختلال را به آینده‌ای نزدیک موکول کرد.

حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در پیامی تلگرامی که برای جمعی از بازی ‌سازان داخلی انتشار دارد، اظهار کرده که بر اساس پیگیری‌های انجام‌ شده از کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و کافه ‌بازار، مشکل پیش‌آمده به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور است.

او همچنین از بازی‌سازان درخواست کرد که فریب شایعات و تهمت‌ها را نخورند.

بدین ترتیب با توجه به رد شائبه فیلترینگ کلش آف کلنز از طرف بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و انتساب آن به اخلال در شبکه اینترنت، باید منتظر رفع شدن آن در آینده نزدیک باشیم.

Comments are closed.