آموزش حمله در Clash of Clans

آموزش حمله در Clash of Clans

 

 

آموزش حمله در Clash of Clans

 

 

Clash of Clans نام یک بازی استراتژیک است که در دو سال گذشته توانسته کاربران بسیار زیادی را جذب خود کند. در این بازی شما باید دهکده خود را بزرگ و بزرگتر کنید.

 

ارکان اصلی بازی کلش، دفاع و حمله است. اگر مدافع و مهاجم خوبی باشید در بازی به فردی موفق تبدیل میشوید.

 

در این مطلب نکات بسیار مهمی از حمله در کلش را بازگو میکنیم.

 

 

قیمت نیروهای تان را بدانید

اگر به مقدار منابع موجود در یک دهکده نگاه میکنید، حواستان باشد که نیروی نظامی ای که تربیت کردید چقدر هزینه داشته. دو چیز را به یاد داشته باشید، کل مبلغ ارتش و یک سوم مبلغ آن. همیشه به یاد داشته باشید که حمله کردن فقط برای به دست آوردن امتیاز نیست، شما باید اکسیر و طلا به دست آورید.

 

زمان تربیت نیروها را بدانید

میدانید که بهتر است همیشه سربازخانه ها و کمپ تان سرریز باشد؟ یعنی هیچ وقت سربازخانه شما نباید بیکار باشد. حتی اگر کمپ شما پر شده، باز هم به تناسب حملات آینده سرباز تربیت کنید. این را هم باید در نظر داشته باشید که ممکن است پس از هر حمله تعدادی سرباز باقی بماند و لزومی به استفاده از آن ها در نبرد نباشد.

به هر حال، حمله شما اندکی زمان میبرد. تقریبا 5 ثانیه طول میکشد تا سیستم یک رقیب برای شما پیدا کند، 30 ثانیه زمان میبرد تا دهکده رقیب را تماشا کنید و حمله را شروع کنید و به طور کلی نهایتا 3 دقیقه جنگ به درازا خواهد انجامید. ما این مدت زمان را به طور میانگین 3 دقیقه در نظر میگیریم. پس از اینکه همه نیروهایتان از کمپ خارج شوند، سربازخانه که منتظر خالی شدن کمپ بود، شروع به تربیت سربازها میکند. بنابراین اگر 4 سربازخانه داشته باشید، در این مدت 3 دقیقه میتوانید 28 آرچر را در یک شورش به کار بگیرید و دوباره پشت سر این حمله، یک حمله دیگر بدون توقف دهید.

 

هدفمند بازی کنید

دیدن پایگاه یک دشمن با منابع گسترده میتواند در طول این 30 ثانیه که فرصت تصمیم گیری دارید چالشی ذهنی ایجاد کند. زمانی که برای آپگریدهای رده بالا فارم میکنید، این موضوع به شما کمک میکند که روی یکی از 3 منبع به عنوان هدف تمرکز کنید. این نکات را فراموش نکنید و در موقعیت های متفاوت به کار بگیرید:

حمله های بی هدف چیزی به جز دیوار را برای تان به ارمغان نمی آورند.
بیلدرهای شما در سطوح بالاتر برای مدتی طولانی درگیر ساخت یک ساختمان میشوند و شما قادر نیستید که به جز یک ماده، مثلا اکسیر، بیشتر هزینه کنید.
داشتن یک مقدار اندک از همه منابع شما را تبدیل به هدف همه فارمرها میکند، نه فقط آن هایی که دنبال یک منبع میگردند.
هزینه کردن بیش از حد روی منبعی که برایتان قابل استفاده نیست، این شانس را به شما میدهد که در حمله بعدی بتوانید منبع مورد نظرتان را به دست آورید.
همه دلایل بالا را به کار بگیرید و در این مدت زمان 30 ثانیه که فرصت دارید از پایگاه دشمن بگذرید یا به آن حمله کنید، تصمیم درستی بگیرید.

 

در یک محدوده شناور شوید

تفاوت بین چندصد تروفی تاثیر زیادی روی قدرت فارم شما خواهد داشت:

منابع خاص در رده های خاصی تداول بیشتری دارند.
لایه دفاعی رقیب به تعداد تروفی ها وابسته است.
شخصی که به شما حمله میکند تعداد تروفی های تقریبا برابر با شما دارد.
وقتی یک محدوده پیدا کردید که به نظرتان برای شما خوب است تا به سطحی از پیشرفت برسید، در آن محدوده باقی بمانید. از آنجایی که حین جمع آوری منابع احتمالا اندکی تروفی از دست میدهید (چون هدفتان از بین بردن پایگاه حریف نیست)، پس هر از چند گاهی هم به قصد تروفی گرفتن حمله ای ترتیب دهید.

 

زمان حمله و دفاع را بدانید

در بسیاری از جهات، Clash of Clans مثل پوکر بازی کردن است. هیچ کس نمی داند که طرف مقابل میخواهد چکار کند وقتی که یورش آغاز میشود. پول روی میز است و المان شانس هم وجود دارد، در حالی که یک سمت ماجرا بازی را با برتری آغاز میکند. همینطور که زمان میگذرد، چیزی که به نظر خیلی ساده بود، دشوارتر از آنچه فکر میکنید میشود. در اینجور موارد، یک فارمر خوب میداند که چه زمانی دست بکشد و چه زمانی هم پول بیشتری وسط بگذارد.

اگر این روش ها را به کار گیرید در اندک زمانی مقدار زیادی از منابع را به دست خواهید آورد. البته فراموش نکنید که برای حفظ روند پیروزی، ساختمان اصلی را هر از چندگاهی در معرض خطر قرار دهید تا 12 ساعت محافظت را دریافت کنید.

Comments are closed.