22
آگوست

انواع سینی کابل ؛ آشنایی با ۸ نوع متفاوت سینی کابل و کاربرد آن

انواع سینی کابل

در این مقاله می خواهیم انواع سینی کابل را  مورد بررسی قرار دهیم، با ما همراه باشید.

بنابراین انواع سینی کابل را به ۸ دسته گوگناگون تقسیم می‌کنیم که در زیر هر یک به تفصیل بیان شده اند.

۱ـ سینی کابل گالوانیزه :

این نوع سینی برای حفاظت از سیم ها در ساختمان ها و اداره ها بیشتر استفاده می شود و متناسب با کابل از این سینی ها استفاده می شود و این نوع سینی بیشتر از سینی  های دیگر مورد توجه صنعت کاران در عرصه ی برق و ساختمان قرار گرفته است .

انواع سینی کابل
انواع سینی کابل

۲ـ سینی استیل :

این نوع سینی نیز یکی دیگر از انواع سینی  هایی است که در مواقعی که آب و هوا مرطوب است و امکان زنگ زدگی وجود داشته باشد جلوگیری می کند از زنگ زدن و این امکانات برای استفاده از این نوع سینی به خصوص در آب و هوای بارانی مورد توجه قرار گرفته است .

۳ـ سینی  نردبانی :

از نردبان سینی کابل در جاهای عمودی استفاده می شود و وزن بالایی را تحمل می کند نسبت به سینی های دیگر که در جاهای عمودی قرار دارد این سینی ها از 100 تا 600 میلی متر است و طول های 2 تا 3 متررا دارا می باشد و اگر خواهان طول بیشتری هستید باید به صورت سفارشی اقدام کنید.

لازم به ذکر است که زانویی مناسب این نوع سینی کابل از ورق گالوانیزه به ضخامت های ۱ ، ۱/۲۵ و ۱/۵ می‌باشد.

۴ـ زانویی 90 درجه سینی کابل :

این نوع سینی برای اتصال سینی بین هم و اتصال بین سینی های عمودی و افقی از زانویی 90 درجه استفاده می شود از جنس های مختلفی از این نوع سینی موجود است .

۵ـ سینی فلزی :

این نوع سینی همچون دیگر سینی هاست اما به علت زنگ زدگی در محیط های مرطوب در محیط های خشک مورد استفاده قرار می گیرد .

انواع سینی کابل

۶ـ سینی  توری :

این سیستم برای استفاده در محیط های فضای کم مانند سقف کاذب و ساختمان ها و… کاربرد دارد . بسیار مستحکم بوده و قابل انعطاف بوده سینی  در یک جا از سیم ها ثابت نگهداری می کند بیشتر برای کابل های مخابراتی و فیبر نوری استفاده می شود .

امروزه بخش های مهم و ضروری از ساختمان ها را سینی کابل تشکیل می دهد .

تمام این انواع سینی ها دارای خم هایی بین 2 تا 6 است که بر اساس نیاز برای تحمل وزن از خم های بیشتری در این سینی ها استفاده می شود .

۷ـ سینی کابل ستون فقراتی

این نوع سینی کابل خاص که کاربرد آن به منظور سهولت در تهویه می‌باشد، به دلیل ویژگی های خاص آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. از خصوصیات این نوع سینی کابل می‌توان به مواردی مثل وزن کمتر ، مقاومت در برابر خوردگی ، جنس آلومینیومی و همچنین نبود لبه‌های تیز و برنده می‌توان اشاره کرد.

۸ـ سینی کابل بسکت (سبدی)

این نوع از سینی کابل ها نیز که دارای ظاهر متفاوتی از سینی های معمول هستند، کاربرد خاصی دارند.

به دلیل اینکه شکل این سینی کابل شبیه به یک سبد می‌باشد، از آن در موقعیت هایی استفاده می‌شود که نیاز جدی به جداسازی سیم‌ها و کابل‌ها از یکدیگر احساس می‌شود.

از ویژگی‌های این نوع سینی کابل می‌توان به مواردی همچون وجود حفره‌های باز در رو و اطراف سینی که باعث ‌‌گردش هوای گرم و تهویه‌ی آسان تر می‌شود، وزن کم ، مقاومت در مقابل خوردگی و همچنین جنس آلومینیومی آن اشاره نمود.

انواع سینی کابل

 

برای کسب اطلاعات کامل تر درباره‌ی سینی کابل ها به مقالات سینی کابل ممتاز مراجعه نمایید.

نصب سینی کابل

همه ی انواع سینی ها  به یک صورت آن هم به صورت پیچ و مهره و در دو حالت، به صورت عمودی به وسیله ی سینی نرده ای و به صورت افقی بر روی زمین و یا سقف و نصب تمام این سینی ها به کمک ساپورت صورت می گیرد .

نصب سینی بهتر است که در ساختمان های مسطح انجام شود.سینی ها در اکثر مواقع به صورت افقی و در زیر کف پوش ها کار می شوند.

در موارد خیلی کمی هم به صورت ایستاده از آن ها استفاده می شود.

سینی باید به شکلی نصب شود که بر هر متر از آن باری در حدود صد کیلوگرم قرارگیرد.

سینی باید به صورت شیار دار باشد و کار شود تا برای تعمیر بتوان به راحتی به کابل ها دسترسی داشت و یا از جمع شدن آب داخل سینی جلوگیری شود.

سینی باید با توجه به مشخصات پروژه و ساختمان تست و آزمون شود.

سخن پایانی

شما می توانید با مراجعه به آدرس فروشگاه سینی کابل ممتاز و یا شماره گیری شماره ی فروشگاه : 33942464 در صورت هرگونه ثبت شفارش اقدام کنید و یا مشاوره محصولات موجود در فروشگاه به خصوص سینی کابل و انواع آن از متخصصین ما میتوانید مشاوره گرفته و تمام سوالات ذهن خود را برطرف کنید .