06
اکتبر

نصب سینی کابل : آموزش گام به گام و کامل نصب انواع سینی کابل

نصب سینی کابل

از سینی کابل برای حفاطت از کابل ها و سیم های دارای جریان برق بالا استفاده می شود.

در واقع این محافظت در برابر شرایط آب و هوایی نامساعد برای کابل ها می باشد.

از این سینی ها در کارخانه‌ها و مراکز صنعتی بیشتر استفاده میشود.

داشتن آگاهی کافی برای نصب سینی کابل یکی از مهمترین فاکتورهای استفاده از این ابزار مفید است.

بهترین مسیر برای انجام کابل کشی ، همچنین بالا بردن طول عمر کابل ها و… صورت می گیرد.

نکته‌ی مهم دیگر اینکه در مسیرهای افقی از سینی کابل و در مسیر های عمودی از نردبان سینی استفاده می شود  .

برای خرید انواع سینی کابل بر روی لینک کلیک کنید .

نحوه ی نصب سینی کابل

نصب نمودن سینی کابل ها در جاهای افقی همانطور که گفتیم اتفاق می افتد.

اگر سینی کابل در سطح زمین باشد، نصب کردن سینی کابل با فاصله ی 10 سانتی متری و برروی دیوار با کمک ساپورت های دیواری انجام می شود. نصب کردن سینی کابل به دو صورت انجام می شود یکی در محیط های داخلی و دیگری محیط های خارجی، محیط های داخلی همانند مکان های اداری که ظاهر آن بسیار مهم است هوای محیط نیز نوع جنس سینی کابل و پوشش آن را مشخص می کند و محیط های بیرون جاهایی که با عوامل بیرونی و طبیعی سروکار دارند همچون بارندگی و رطوبت و خطرات ناشی از حیواناتی همچون موش و… نوع جنس کالای مصرفی بسیار مهم است ضد زنگ بودن آن هم از اهمیت بالایی برخوردار است .

سینی کابل

نردبان سینی کابل

سینی کابل برای حفاظت از انواع و اقسام کابل ها و سیم ها است.

برای جلوگیری از خطرات احتمالی پوسیدگی های موجود و خطرات طبیعی و غیرطبیعی که ممکن است اتفاق بیافتد.

مثل آتش سوزی که با دارا بودن جنس های مختلف از این سینی کابل ها ، از آتش گرفتن سیم و کابل های داخل سینی کابل و همچنین از برف و باران بر روی این کابل و سیم ها که این امکانات بسیار ارزنده ی سینی کابل است ، جلوگیری می‌کند.

جداکننده ای در هنگام نصب کردن سینی کابل می توان در درون این سینی کابل ها  قرار داد.

این باعث می شود سیم و کابل های فشار قوی و ضعیف از هم جدا شوند و اتصال به هم نداشته باشند کابل های مخابراتی و فیبر نوری و انواع سیم و کابل ها که به وسیله جدا کننده از هم جدا خواهند شد .

نردبان سینی کابل

نصب سینی کابل نردبانی

برای نصب نردبان سینی کابل از پیچ و مهره استفاده می شود.

اما باید اول در نظر گرفت که  سینی کابل به صورت عمودی نصب خواهد شد.

همچنین به صورت افقی که به کمک ساپورت های دیواری و سقفی این نصب صورت می گیرد و به کمک پیچ و مهره نصب آن کامل می شود  البته سینی کابل ،  نصب کابل را در کم ترین زمان ممکن ساخته است .

سه راهی سینی کابل

سه راهی سینی کابل و نصب آن

یکی از اتصالات سینی کابل ها سه راهی سینی کابل است که این اتصال بسیار پر کاربرد  است وقتی می خواهیم از سه طرف سیم کشی را انجام دهیم و کابل کشی کنیم امکان اتصال و متصل شدن این سه سینی کابل را به کمک  اتصالات سینی کابل به نام سه راهی سینی کابل می توانیم فراهم می کنیم . نصب کردن این مدل از سینی کابل ها نیز همانند دیگر سینی کابل ها به وسیله ی پیچ و مهره اما با یک تفاوت دیگر آن هم اینکه اول اتصال سینی کابل را بر روی سه سینی کابل که می خواهند به هم از طریق سه راهی سینی کابل نصب شود نصب می کنیم به وسیله پیچ و مهره که این سه سینی کابل نیز به هم متصل می شود .

 

جدا کننده در سینی کابل

این قطعه در سینی کابل  کمک می کند تا کابل ها ی فشار قوی و ضعیف و کابل های مخابراتی و برق فرمان را از هم جدا کرده است بین 1تا 3 دسته را از هم جدا می کند و به وسیله ی پیچ و مهره بسته می‌شود بر روی سینی ها بسته می شود .

سینی کابل گالوانیزه

نصب سینی کابل گالوانیزه

یکی از روش های حفاظت و جا به جا یی استفاده از سینی کابلها است که این سینی کابل را به عنوان ضد حریق و محافظت از کابل ها استفاده می کنند که این سینی ها بیشتر عرض هایی بین 5 تا 60 سانتی متر است و طول آن نیز اصولا به 2 متر می رسد حالت عادی و اگر خواهان طول بیشتری از این سینی هستید باید به صورت سفارشی اقدام کنید  سینی کابل ممتاز این امکان را فراهم کرده است و شما می توانید با مراجعه به آدرس فروشگاه و یا تماس با شماره فروشگاه ثبت سفارش کنید .

 

چگونگی نصب سینی کابل

سینی های کابل در جاهای افق همان طور که گفتیم نصب می شود اما اگر در سطح زمین باشد با فاصله ی 10 سانتی متر و بر روی دیوار با کمک ساپورت های دیواری نصب می شود و بر روی سقف هم با کمک ساپورت های سقفی نصب آن صورت می گیرد . نصب آن به دو صورت انجام می شود یکی در محیط های داخلی و دیگری در محیط های خارجی که در بخش های بعدی، توضیحاتی در مورد آن  داده می شود .

 

انواع رابط ها در نصب سینی کابل

برای اتصال بین دو سینی کابل با هم از رابط سینی کابل استفاده می شود. برای تبدیل کردن یک مسیر در سینی کابل به دو مسیر از سه راهی سینی کابل استفاده می کنند. برای تبدیل کردن یک مسیر به سه مسیر نیز از چهارراهی سینی کابل استفاده می شود. جهت تغییر مسیر در سینی کابل کشی از زانویی سینی کابل استفاده می کنند. برای نصب سینی برق بر روی سقف ، دیوار و یا با ارتفاع از روی زمین از ساپورت سینی کابل استفاده می شود. برای نصب اجزای سینی کابل به همدیگر از پیچ کله قارچی به همراه مهره و واشر مخصوص سینی کابل استفاده می کنند .

انواع سینی کابل

برای انتخاب سینی کابل چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟

برای انتخاب سینی کابل مصرفی ابتدا باید کابل های مصرفی را در نطر بگیریم که عرض آن و وزن کابل ها چقدر است تا بتوانید سینی کابلی اندازه و مناسب مورد را انتخاب کنید و همیشه باید به این نکته توجه کرد که عرض آن را می توان به گونه ای انتخاب کرد که بعدا در صورت نیاز بتوان تجهیزات دیگری را به آن اضافه کرد و مورد بعدی آب و هوای محل است که باید به آن توجه کرد .

چهارراه سینی کابل

نصب نمودن سینی کابل ها، چه عمودی و چه افقی باعث می‌شود قسمت هایی بین سینی کابل ها خالی بماند.

پس فرآیند نصب کردن سینی کابل کامل نمی شود.

نصب اتصالات سینی کابل به کمک پیچ و مهره بر روی سینی کابل نصب می شود.

مدت زمان لازم برای نصب سینی کابل نیز اندک است.