06
اکتبر

نصب سینی کابل

سینی کابل

از سینی کابل برای حفاطت از کابل ها و سیم های دارای جریان برق بالا استفاده می شود تا از آنها حفاظت کند در برابر عوامل خارجی و آب و هوا که انواع سینی کابل را متناسب با هر آب و هوایی باید انتخاب کنید و از این سینی ها در کارخانه و مراکز صنعتی بیشتر استفاده میشود و بهترین مسیر را برای کابل کشی ها، برای بالا بردن طول عمر کابل ها و… صورت می گیرد و برای انتقال انرژی در سیستم ها و جالب است بدانید از مسیرهای افقی سینی کابل و عمودی نردبان سینی کابل استفاده می شود  .

برای خرید انواع سینی کابل بر روی لینک کلیک کنید .

نحوه ی نصب سینی کابل

سینی کابل در جاهای افقی همان طورکه گفتیم نصب میشود اما اگر در سطح زمین باشد با فاصله 10 سانتی متر و بر روی دیوار هم با کمک ساپورت های دیواری نصب می شود و بر روی سقف هم با کمک ساپورت سقفی نصب آن صورت می گیرد.

نصب آن به دو صورت انجام می شود یکی در محیط های داخلی و دیگری محیط های خارجی، محیط های داخلی همانند مکان های اداری که ظاهر آن بسیار مهم است هوای محیط نیز نوع جنس سینی کابل و پوشش آن را مشخص می کند و محیط های بیرون جاهایی که با عوامل بیرونی و طبیعی سروکار دارند همچون بارندگی و رطوبت و خطرات ناشی از حیواناتی همچون موش و… نوع جنس کالای مصرفی بسیار مهم است ضد زنگ بودن آن هم از اهمیت بالایی برخوردار است .

سینی کابل

نردبان سینی کابل

سینی کابل برای حفاظت از انواع و اقسام کابل ها و سیم ها است برای جلوگیری از خطرات احتمالی پوسیدگی های موجود و خطرات طبیعی و غیرطبیعی که ممکن است اتفاق بیوفتد مثل آتش سوزی که با دارا بودن جنس های مختلف از این سینی کابل ها جلوگیری می کند از آتش گرفتن سیم و کابل های داخل سینی کابل و همچنین جلوگیری از برف و باران بر روی این کابل و سیم ها که این امکانات بسیار ارزنده ی سینی کابل است و جداکننده ای در درون این سینی کابل ها می توان قرار داد که باعث می شود سیم و کابل های فشار قوی و ضعیف از هم جدا شوند و اتصال به هم نداشته باشند کابل های مخابراتی و فیبر نوری و انواع سیم و کابل ها که به وسیله جدا کننده از هم جدا خواهند شد .

نردبان سینی کابل

نصب نردبان سینی کابل

برای نصب نردبان سینی کابل از پیچ و مهره استفاده می شود اما باید اول در نظر گرفت که سینی کابل به صورت عمودی نصب خواهد شد و یا به صورت افقی که به کمک ساپورت های دیواری و سقفی این نصب صورت می گیرد و به کمک پیچ و مهره نصب آن کامل می شود  البته سینی کابل،  نصب کابل را در کم ترین زمان ممکن ساخته است .

سه راهی سینی کابل

سه راهی سینی کابل

یکی از اتصالات سینی کابل ها سه راهی سینی کابل است که این اتصال بسیار پر کاربرد  است وقتی می خواهیم از سه طرف سیم کشی را انجام دهیم و کابل کشی کنیم امکان اتصال و متصل شدن این سه سینی کابل را به کمک  اتصالات سینی کابل به نام سه راهی سینی کابل می توانیم فراهم می کنیم .

 

نحوه ی نصب سه راهی سینی کابل

نصب این نوع سینی کابل نیزهمانند دیگر سینی کابل ها به وسیله ی پیچ و مهره اما با یک تفاوت دیگر آن هم اینکه اول اتصال سینی کابل را بر روی سه سینی کابل که می خواهند به هم از طریق سه راهی سینی کابل نصب شود نصب می کنیم به وسیله پیچ و مهره که این سه سینی کابل نیز به هم متصل می شود .

 

جدا کننده در سینی کابل

این قطعه در سینی کابل  کمک می کند تا کابل ها ی فشار قوی و ضعیف و کابل های مخابراتی و برق فرمان را از هم جدا کرده است بین 1تا 3 دسته را از هم جدا می کند و به وسیله ی پیچ و مهره بسته میشود بر روی سینی ها بسته می شود .

سینی کابل گالوانیزه

سینی کابل گالوانیزه

یکی از روش های حفاظت و جا به جا یی استفاده از سینی کابل است که این سینی کابل را به عنوان ضد حریق و محافظت از کابل ها استفاده می کنند که این سینی ها بیشتر عرض هایی بین 5 تا 60 سانتی متر است و طول آن نیز اصولا به 2 متر می رسد حالت عادی و اگر خواهان طول بیشتری از این سینی هستید باید به صورت سفارشی اقدام کنید  سینی کابل ممتاز این امکان را فراهم کرده است و شما می توانید با مراجعه به آدرس فروشگاه و یا تماس با شماره فروشگاه ثبت سفارش کنید .

 

چگونگی نصب سینی کابل

سینی های کابل در جاهای افق همان طور که گفتیم نصب می شود اما اگر در سطح زمین باشد با فاصله ی 10 سانتی متر و بر روی دیوار با کمک ساپورت های دیواری نصب می شود و بر روی سقف هم با کمک ساپورت های سقفی نصب آن صورت می گیرد . نصب آن به دو صورت انجام می شود یکی در محیط های داخلی و دیگری در محیط های خارجی که در بخش های بعدی، توضیحاتی در مورد آن  داده می شود .

 

انواع رابط ها در سینی کابل

برای اتصال بین دو سینی کابل با هم از رابط سینی کابل استفاده می شود. برای تبدیل کردن یک مسیر در سینی کابل به دو مسیر از سه راهی سینی کابل استفاده می کنند. برای تبدیل کردن یک مسیر به سه مسیر نیز از چهارراهی سینی کابل استفاده می شود. جهت تغییر مسیر در سینی کابل کشی از زانویی سینی کابل استفاده می کنند.

برای نصب سینی برق بر روی سقف،دیوار و یا با ارتفاع از روی زمین از ساپورت سینی کابل استفاده می شود.برای نصب اجزای سینی کابل به همدیگر از پیچ کله قارچی به همراه مهره و واشر مخصوص سینی کابل استفاده می کنند .

انواع سینی کابل

برای انتخاب سینی کابل چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟

برای انتخب سینی کابل مصرفی ابتدا باید کابل های مصرفی را در نطر بگیریم که عرض آن و وزن کابل ها چقدر است تا بتوانید سینی کابلی اندازه و مناسب مورد را انتخا کنید و همیشه باید به این نکته توجه کرد که عرض آن را می توان به گونه ای انتخاب کرد که بعدا در صورت نیاز بتوان تجهیزات دیگری را به آن اضافه کرد و مورد بعدی آب و هوای محل است که باید به آن توجه کرد .

چهارراه سینی کابل

سینی کابل ها که نصب می شوند حال چه به صورت عمودی و چه به صوررت افقی قسمت هایی بین سینی کابل ها خالی می ماند و نصب سینی کابل کامل نمی شود و نصبشان کامل نمی شود و نصب اتصالات سینی کابل به کمک پیچ و مهره بر روی سینی کابل نصب می شود و به مدت زمان خیلی کم هم سینی کابل نصب می شود و هم وقتی  از چهارطرف برای کابل کشی  از سینی کابل استفاده کرده برای اتصال این چهارسینی کابل از چهارراه سینی کابل استفاده می کنیم که بهم متصل شوند و نصبشان کامل شوند .